Kalıphane

CAD teknolojilerini kullanarak mum enjeksiyon kalıbını, ihtiyaç doğrultusunda, soğutma ve doğrultma kalıplarını bünyemizde üretmekle beraber, üç boyutlu ölçüm cihazı ile kalıp ve numune doğrulama yapmaktayız.


Kalıp Deposu

MRP programıyla, kalıp hareket takibi sağlanan depomuz,3000 adet kalıp stoklayabilme kapasitesine sahiptir.

Kalıplar, müşteri ve ürün bazında raflarda sınıflandırılarak, enjeksiyona hazır olacak şekilde muhafaza edilmektedir.


Mum Enjeksiyon

14 adet çok yönlü enjeksiyon makinalarımız ve deneyimli personelimiz ile talepler hızlı bir şekilde karşılanabilmekte ve istenilen parametrelerde mum parçalar elde dilebilmektedir.


Salkım Hazırlama

Müşteri talepleri, radyografik ve mekanik gerekliliklere uygun yolluk ve salkım tasarımları belirlenir ve aspire edilmiş tozsuz ortamda salkımlar hazırlanır.


Seramik Kaplama

ERP Sisteminde tanımlanmış kuruma sürelerinin, otomatik barkod okuma sistemi ile takip edildiği seramik prosesinde, kaplama operasyonları, 24 saat otomatik iklimlendirme kontrollü ortamlarda gerçekleştirilir.


Otoklav

Seramik prosesinde oluşturulmuş olan seramik kabuk içerisindeki mum, uygun sıcaklıktaki buhar ve basınç altında boşaltılır ve dökülecek olan model hacmi elde edilir.


Döküm

Mevcut iki adet indiksiyon ocağıda, müşteri talepleri doğrultusundaki kimyasal ve mekanik testlerine uygun alaşımlar kullanılarak döküm gerçekleştirilir.


Kalite Kontrol

Müşteri şartnamelerine ve uluslararası standartlara uygun olarak yapılan tahribatlı ve tahribatsız testler (radyografik muayene, penetrant,manyetik kontrol, çekme, sertlik testleri,mikro ve makro yapı analizleri), yetkin ve sertifikalı personel tarafından yapılmaktadır.

Copyright © 2017 Elit Metalurji San.ve Tic. A.Ş | Her Hakkı Saklıdır