Elit Implant Döküm

Ortopedik Implantların Hassas Dökümü

Elit İmplant Döküm, 2016 Kasım ayında, 11 yıldır hassas döküm alanında çeşitli sektörlere yönelik faaliyetlerini yürüten Elit Metalurji A.Ş. kapsamındaki medikal implant dökümü ile ilgili faaliyetlere daha yalın, etkin ve verimli bir şekilde odaklanmak üzere, sahip olduğu tecrübe ve uzmanlığı koruyup sürdürmek suretiyle, ayrı bir şirket olarak çalışmalarına başlamıştır.

Sağlık bakanlığının uygulamaya koyacağı UTS (ürün takip sistemi) sistemine hizmet verebilecek yeni ERP yazılımı ile üretimde ve ürün ömründe yüzde yüz izlenebilirliği gerçekleştirmiştir. Kaliteyi üretimin her aşamasında sağlayan Elit İmplant, üretimini ISO 13485:2003 belgeli kalite yönetim sistemi ile sürdürmekte ve sektör beklentilerini en üst düzeyde hassasiyet ve özen ile karşılamaktadır.

Elit İmplant sahip olduğu 3-D yüzey-katı modelleme programları ve deneyimli personeli ile kendi kalıplarını tasarlayıp imal edebilmekte ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamada hız ve esneklik kazanmaktadır.

Kendi bünyesindeki ısıl işlem fırını ile müşteri özel ısıl işlem isteklerini karşılayabilmekte ve laboratuvar imkanları ile kimyasal malzeme analizi, çekme testi, sertlik ölçümleri, mikro yapı analizleri, tahribatsız ve tahribatlı muayeneler yapılmaktadır. Tüm test ve işlemler müşteri özel standartları ve uluslararası standartlara göre raporlanmaktadır.

Misyon

Medikal implant sektörünün gerektirdiği doğruluk, hassasiyet ve güveni layığı ile temin etmek üzere, alanına odaklanmış bir şirket olmak.

Vizyon

Odaklanma, etkinlik, verimlilik, sorumluluk ve sürekli iyileşmeye dayalı yaklaşımımızla, mevcut ve potansiyel medikal implant üreticilerinin kendi alanında lider tedarikçisi olmak.

Copyright © 2017 Elit Metalurji San.ve Tic. A.Ş | Her Hakkı Saklıdır